Zákaznická linka: +420 602 524 362

Servis: +420 603 586 729

Kontaktní formulář zde >

aktualita 3 foto logoSoučasná situace na evropském trhu s chladivy vytváří tlak na používání alternativních chladiv jako alternativu k dosavadním F-plynům, které jsou nařízením EU silně regulovány. Jednou z variant je použití Propanu (R290), který má skoro nulové GWP ale zato je silně hořlavý a práce s ním vyžaduje specifické zacházení. Proto jednou z cest jeho využití, jsou kompaktní blokové jednotky, které jsou naplněné již z výroby a mají uzavřený okruh s velmi malým množstvím propanu. Výše zobrazená jednotka Rivacold SEMO14PE11 obsahuje pouze 130gramů při výkonu 234 W a má hermetické provedení agregátu a optimalizovaný chladící okruh. Pracuje s novými zapouzdřenými kompresory Embraco se zvýšenou energetickou účinností a má EC ventilátor u kondenzátorů jako standartní řešení u série s propanem. Díky této inovaci se podařilo docílit úsporu elektrické energie o 20%.

Tato jednotka je určena pro nová zařízení (průmyslové lednice, chladící vitríny) ale i pro starší zařízení, kde již nemá smysl opravovat starou technologii na bázi F-plynů, protože jejich cena stále enormně stoupá. U staršího zařízení se v takovém případě tato bloková jednotka umístí přímo na jeho strop, protože má vývod chlazeného vzduchu dolů (viz obrázek 2). Ten se přivede dovnitř zařízení nově vyříznutými otvory a poté proudí směrem dolů až ke dnu celého chlazeného prostoru.

thumb aktualita 3 01Výhodou je velmi snadná montáž - jednotka se pouze umístí na chladící skříň a zapojí do elektriky (připojovacím kabelem do jednofázové zásuvky).

Společnost Rivacold uvedla tyto kompaktní blokové jednotky v sérii TE a SE buď s chladivy R452A a R134a nebo s přírodním chladivem R290.

Výhradní zastoupení společnosti Rivacold pro Českou republiku má naše společnost. Nejprodávanější sortiment (blokové a kondenzační jednotky, výparníky atd.) vedeme skladem, speciální zařízení lze objednat s dodací dobou cca 2 týdny.

ph profit© 1994 - 2024 Pragopolair, člen skupiny PH PROFIT, s.r.o.
Vyrobeno v Unismini, graphic design Designology